FARBY EPOKSYDOWE

Dwuskładnikowe wyroby przeznaczone do gruntowania konstrukcji i urządzeń ze stali, stali ocynkowanej i żeliwa w atmosferze miejskiej, morskiej i przemysłowej

  • Stonox Zn – Farba epoksydowa do gruntowania przeciwrdzewna cynkowa dwuskładnikowa zawiera w I składniku zawiesinę aktywnego pigmentu (pył cynkowy) w roztworze żywicy epoksydowej. II składnik – utwardzacz – roztwór żywicy poliaminoamidowej w rozpuszczalnikach organicznych.
  • Stonox Fos – farba do gruntowania, antykorozyjna jest dwuskładnikowym wyrobem na bazie żywicy epoksydowej, utwardzanym poliaminoamidem, zawierającym fosforan cynku jako aktywny pigment antykorozyjny. Uzyskane powłoki są bardzo dobrze przyczepne do podłoża, wytrzymałe mechanicznie i elastyczne. Wykazują wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych, wody, roztworów ługów i soli.
  • Stonox Mio – farba dwuskładnikowa na bazie żywicy epoksydowej, utwardzana poliaminoamidem, tworzy powłoki odporne na działanie wody, roztworów soli i alkaliów, ropy naftowej, oleju opałowego, napędowego, benzyny oraz niektórych rozpuszczalników organicznych, bardzo dobrze przyczepne do podłoża, o wysokiej wytrzymałości mechanicznej.
  • Stonox Mastic300 – farba epoksydowa grubo powłokowa o wysokiej zawartości części stałych, jest dwuskładnikowym grubopowłokowym wyrobem na bazie żywicy epoksydowej, utwardzanym również w niskich temperaturach. Posiada dobre właściwości zwilżające. Tworzy powłoki odporne na działanie wody, roztworów soli i alkaliów, ropy naftowej, oleju opałowego, napędowego, benzyny oraz niektórych rozpuszczalników.stonox