Złoty Stok Grupa S.A., inwestuje w podmioty m.in. z trzystuletnią historią w branży materiałów wybuchowych czy będącymi od kilkudziesięciu lat ekspertem w rynkach farb antykorozyjnych, przetwórstwa ołowiu oraz produkcji siatek z tworzyw sztucznych.

Produkty naszych spółek są doceniane w szczególności przez największych polskich i międzynarodowych producentów broni, żywności, konstrukcji stalowych i samochodów, a także przez kopalnie i huty. Ich działania koncentrują się na ochronie środowiska poprzez utylizację odpadów niebezpiecznych a także rozwój laboratoriów i działów B+R.

Nasze korzenie sięgają daleko w przeszłość, aż do roku 1273, kiedy to narodziła się wielowiekowa przemysłowa tradycja górniczo-hutnicza. W latach czterdziestych XX wieku doszło do integracji różnych branż działających na terenie Złotego Stoku w ramach Przemysłu Arsenowego. Skutkiem tego ta kompleksowa jednostka obejmowała hutę arsenu, zakład przetwórczy, oddziały złota i farb oraz elektrownię.

W 1976 roku doszło do włączenia produkcji prochu czarnego, którego początek wytwarzania datowany jest na rok 1692. Następnie, od 1959 roku, nasz zakład rozpoczął przetwórstwo tworzyw z polietylenu, koncentrując się na produkcji siatek. Na skutek prywatyzacji w 1998 roku, powstało przedsiębiorstwo Zakłady Tworzyw i Farb Spółka z o.o., które później zostało podzielone na wyodrębnione biznesowo podmioty, które wraz z powołanymi nowymi i w wyniku akwizycji innych,  współcześnie tworzą aktywa Złoty Stok Grupa S.A.

W 2000 roku, zostały wdrożone systemy zapewnienia jakości zgodnie z normami ISO 9001. Ponadto, w 2021 roku w Netplast, został wprowadzony system FSSC 22000, obejmujący normy ISO 22000, ISO 22003 i specyfikację techniczną dla sektora zawartą w wymaganiach wstępnych (PRPs).

 

Zapraszamy do współpracy
Jarosław Kotzbach
Prezes Zarządu

ZŁOTY STOK GRUPA S.A.

Działamy od ponad trzystu lat przede wszystkim na rynku materiałów wybuchowych i od kilkudziesięciu lat na rynku farb antykorozyjnych oraz siatek z tworzyw sztucznych.
Naszymi klientami są czołowi polscy oraz światowi producenci między innymi broni, żywności, konstrukcji stalowych, samochodów oraz kopalnie i huty.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY